Lektorzy - Casa de España
facebook
Sprawdź swój poziom

Wybierz miasto

Lektorzy

Poznaj naszych lektorów!

Jako jedyna szkoła we Wrocławiu stawiamy jedynie na nauczycieli z krajów hiszpańskojęzycznych.
Wszyscy mają wieloletnie doświadczenie oraz przygotowanie do nauczania hiszpańskiego.

Cześć! Mam na imię Manuel. Pochodzę z Madrytu, gdzie studiowałem filologię hiszpańską i prawo. Skończyłem także studia podyplomowe w zakresie nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego. Uczę od 14 lat, z czego 10 spędziłem we Wrocławiu.


Uwielbiam uczyć hiszpańskiego. Uważam, że do wszystkiego co robimy, a zwłaszcza nauczania, powinniśmy podchodzić profesjonalnie.

Nie każdy native speaker jest stworzony do nauczania swojego ojczystego języka. Siebie uważam za profesjonalistę w nauczaniu hiszpańskiego, dlatego lubię pracować w Casa de España, z najlepiej wykwalifikowanymi lektorami.


Oprócz nauczania, dużo czytam, lubię podróże, piłkę nożną i gry planszowe :)


Przyjdź i poznaj nas!


Mam na imię Isidoro i urodziłem się w Murcii, w małym mieście, położonym w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Moja przygoda z Polską zaczęła się już prawie 11 lat temu, kiedy wybrałem się w podróż i zakochałem w polskiej kulturze, ludziach i tutejszym stylu życia.


W Hiszpanii pracowałem przez kilka lat w jednym z czasopism narodowych z tysiącami czytelników. To ośmieliło mnie, by podjąć kolejne wyzwanie, jakim jest aktywne i bezstresowe nauczanie. Ukończyłem filologię hiszpańską oraz mam za sobą kursy przygotowujące do nauczania hiszpańskiego obcokrajowców. Od 4 lat uczę w Casa de España.


Pasjonuję się fotografią i muzyką. Te dwie pasje mają duży wpływ na formę prowadzonych przeze mnie zajęć. Zawsze wykorzystuję piosenki i filmy krótkometrażowe podczas kursu.

Moi uczniowie opisują mnie przede wszystkim jako zabawnego i pełnego pomysłów lektora, który szczególną uwagę zwraca na to, aby w sali panowała luźna i przyjazna atmosfera.

Nie ma lepszego sposobu na naukę hiszpańskiego, niż z uśmiechem na twarzy :)


Cześć! Mam na imię Pablo. Jestem Argentyńczykiem z Buenos Aires. Uwielbiam kolarstwo górskie, majsterkowanie i gotowanie. Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi.


Od 9 lat jestem nauczycielem języka hiszpańskiego. Moja pasja to nauczanie i obserwowanie postępów moich uczniów. Jestem zorganizowany, otwarty, dynamiczny i przede wszystkim dostosowuję się do potrzeb każdego studenta, co sprawia, że zajęcia są wyjątkowe. Zwracam dużą uwagę na to, aby podczas zajęć rozmawiać wyłącznie w języku hiszpańskim.


Ze mną dużo się nauczysz i spędzisz świetnie czas!


Do zobaczenia na zajęciach! :)


Witam wszystkich! Nazywam się Laura González i pochodzę z Asturias, pięknego regionu położonego na północy Hiszpanii, z krajobrazem pełnym zieleni i gór…Być może dlatego w Polsce czuję się jak w domu!


Podczas studiów na Uniwersytecie w Oviedo, uczestniczyłam w programie Erasmus w różnych państwach. Pobyt w Europie Środkowej był tak miłym doświadczeniem, że postanowiłam kontynuować go we Wrocławiu, gdzie każdego dnia uczę się, poznaję nowych ludzi, kulturę i historię tego miejsca. Pracuję już 5 lat w Casa de España, gdzie zdobyłam duże doświadczenie jako nauczyciel.


Uwielbiam podróżować, poznawać ludzi i dzielić się doświadczeniem. Uczenie się języka to odkrywanie innych, poznawanie ich sposobu życia, myślenia, wyrażania siebie.
Dzięki pracy w Casa de España jako lektor języka hiszpańskiego miałam szczęście poznać wiele ciekawych osób, z którymi mogę podzielić się swoim językiem ojczystym, pasją do mojego kraju, obchodzonymi tam świętami, tradycjami i tajemnicami.

Robię to zawsze z wielkim uśmiechem, który jest językiem uniwersalnym.Uważam, że nie ma nic, czego nie można powiedzieć uśmiechem.


Jestem absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Sergia Arboledy w Bogocie. Od ponad 10 lat mieszkam w Polsce i pracuję jako lektor języka hiszpańskiego, ucząc na wszystkich poziomach zaawansowania oraz prowadząc kursy specjalistyczne, w tym organizowane przez Unię Europejską.


Jestem także wykładowcą w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu i egzaminatorem DELE A1-C2 (odpowiednie kwalifikacje uzyskałem poprzez Instytut Cervantesa w Krakowie).


Zapraszam serdecznie na zajęcia ze mną w Casa de España!


Cześć! Nazywam się Nyla i jestem meksykanką. Pochodzę z miasta Toluca, pełnego folkloru i różnorakich tradycji, mieszczącego się w centrum Meksyku. W moim kraju studiowałam psychologię, a następnie ukończyłam studia podyplomowe z edukacji i języka hiszpańskiego. Zawsze pasjonowało mnie nauczanie i uwielbiam dzielić się moją kulturą na zajęciach.


Przyjechałam do Wrocławia dwa lata temu i jestem zafascynowana tym miastem.


Moi uczniowie to moja motywacja, lubię nauczać ich mojego języka i widzieć ich postępy.


Cześć! Mam na imię Carlota. Mieszkańcy miasta, z którego pochodzę, słyną z bycia „mas chulo que un ocho” – co w tłumaczeniu z hiszpańskiego oznacza „bardziej zarozumiali niż ludzie z tramwaju numer 8”. Sprawdźcie w naszych „Gramatycznych czwartkach” na fanpage’u szkoły Casa de Espana na Facebooku, co znaczy to powiedzenie.

Zgadliście już skąd jestem? No pewnie, z Madrytu. Skończyłam tam filologię. Teraz robię to, co najbardziej mi się podoba - uczę mojego języka ojczystego.


Dużo rzeczy łączy mnie z Polską i naprawdę uwielbiam ten kraj. Tutaj czuję się jak w domu, dzięki bardzo dobremu jedzeniu, przepięknym krajobrazom i przede wszystkim dzięki ciepłu Polaków, którzy zawsze bardzo dobrze mnie traktowali.

Zaobserwowałam, że dużo osób uczy się tutaj hiszpańskiego. Powodów jest wiele. Jedni lubią podróżować i marzą o odkryciu sekretów, które kryje Ameryka Łacińska. Inni z kolei lubią po prostu ćwiczyć swoje neurony i dlatego uwielbiają poznawać gramatykę. Są też tacy uczniowie, którzy lubią uczyć się konwersując. A Ty? Dlaczego uczysz się hiszpańskiego? Jakikolwiek jest Twój motyw, bardzo chcę go poznać.


Widzimy się w Casa de España!
Cześć!

Mam na imię Rodrigo i pochodzę z Murcji, miasta położonego w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Studiowałem filologię hiszpańską w Madrycie i Murcji, a moją przygodę z nauczaniem języka hiszpańskiego rozpocząłem w Indiach. Tam odkryłem jak bardzo to lubię i że to jest to co chcę robić w życiu.


Muzyka i literatura to także moje ogromne pasje, dlatego staram się by były one obecne na moich zajęciach.


Jako nauczyciel lubię dbać o dokładność językową, staram się również by moi uczniowie mogli brać czynny udział w zajęciach. Uwielbiam miło spędzać czas nauczając i mam nadzieję przekazać uczniom, że hiszpański to nie tylko piękny, ale też wesoły język.Cześć! Mam na imię Sora. Urodziłam się w Kolumbii, ale całe swoje życie spędziłam w Izraelu i Hiszpanii, co umożliwiło mi poznanie różnych kultur i w dużym stopniu przyczyniło się do mojego rozwoju osobistego.


Jestem filologiem i studiowałam Języki i Literaturę Nowożytną na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Bardzo płynnie posługuję się językiem francuskim i angielskim, nie jest mi obcy również język hebrajski. Jednakże od zawsze miałam wyjątkowe słabość do mojego ojczystego języka - hiszpańskiego.


Od dziecka uczyłam się go z ogromną pasją i starałam się pielęgnować tą umiejętność. Zawsze dąże do tego by to co dały mi studia filologiczne stosować w praktyce z dokładnością, profesjonalizmem i entuzjazmem.


Poza miłością do języków, jestem osobą bardzo kreatywną, szczególnie z punktu widzenia audiowizualnego. Uwielbiam podróżować, czytać i robić zdjęcia.


Moje motto to: Uczmy się i rozwijajmy się razem!
Cześć!
Mam na imię Ana, a Casa España traktuję jak mój nowy dom. I chociaż całe moje życie spędziłam w Madrycie, to zdecydowałam się studiować na Uniwersytecie w Barcelonie na kierunku Filologia i Literaturoznastwo.


W Barcelonie poznałam osoby z różnych części świata, co sprawiło, że zainteresowałam się Polską. W tej szkole mam szansę robić to co najbardziej kocham: uczyć się innej kultury podczas gdy nauczam swojej.


I to właśnie dlatego tak uwielbiam podróżować. Na piechotę, rowerem czy autostopem, przemierzyłam dużą część Europy, w poszukiwaniu nowych sposobów na życie, myślenie, jedzenie, rozmawianie i pisanie, bo wszystko to się ze sobą wiąże.


Nauczanie hiszpańskiego to odkrywanie kultury, wraz z jej sposobem myślenia i historią, ale również z jej codziennością, małymi życiowymi sprawami, które czynią ten język niezwykle intrygującym i bogatym.


Uczenie się języka porównałabym do odnajdywania nowego sposobu patrzenia na świat. Bycie częścią tej przygody sprawia mi po prostu dużą przyjemność.


Rozpocznijmy wspólnie podróż po języku hiszpańskim!


Cześć! Nazywam się Cristina. Jestem z Santa Pola, małego miasteczka przy Alicante. Studiowałam na uniwersytecie w Alicante, a potem zajęłam się nauczaniem hiszpańskiego obcokrajowców. Najpierw uczyłam w Hiszpanii. Na początku 2015 roku zdecydowałam przenieść się do Polski, żeby nadać nowy kierunek mojemu życiu. Wrocław zafascynował mnie od razu. Interesuję się sztuką i mam dociekliwy charakter, dlatego cieszy mnie odkrywanie tego miasta ulica po ulicy.


Jestem optymistyczna, otwarta i bardzo ekspresyjna, dzięki czemu moi uczniowie nie mają problemu ze zrozumieniem mnie na lekcjach. Moje pasje to: czytanie, kino i muzyka.¡Hola! Mam na imię Ariel, jestem z Santiago del Estero, z Argentyny.

Uwielbiam muzykę i taniec, a moją wielką pasją jest tango. W wolnym czasie komponuję muzykę i przygotowuję aranżacje muzyczne dla mojego zespołu. Lubię też czytać, gotować, podróżować i poznawać nowych ludzi i oczywiście przepadam za spotkaniami z przyjaciółmi.

 

We Wrocławiu mieszkam od sześciu lat, podczas których grałem koncerty, prowadziłem lekcje tanga i przede wszystkim… uczyłem języka hiszpańskiego.


Podczas lekcji staram się jak najlepiej dostosować się do potrzeb studentów, prowadzić lekcje dynamicznie i na wesoło. Główny nacisk kładę na konwersacje i rozmowę, która daje możliwość stosowania i utrwalania poznawanej gramatyki i słownictwa w praktyce, a mnie pozwala na obserwację codziennych postępów moich studentów.


Mam nadzieję, że niedługo będziemy mieli okazję poznać się w tej fantastycznej szkole jaką jest Casa de España, aby razem uczyć się i bawić z hiszpańskim. ¡Hasta pronto! ;)Casa de España w G+